SEAT-GÜVENLİK

GÜVENLİK

ALHAMBRA İLE GÜVENDESİN

SEAT Alhambra, sürücü diz hava yastığı da dahil olmak üzere dokuz adet hava yastığı, arka kapılarda çocuk kilidi ve ISOFIX ve Top Tether bağlantı özelliklerine sahip opsiyonel entegre çocuk koltuğu sistemi gibi güvenlik özelliklerine sahip. Alhambra’nın ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü), EBA (Acil Durum Fren Asistanı), Auto Hold (Yokuş Kalkış Destek Sistemi) ve Lastik Basınç Sensörü gibi aktif güvenlik sistemleri sayesinde içiniz daima rahat olacak.

KÖR NOKTA TESPİT SİSTEMİ

Daha Rahat Bir Sürüş Deneyimi

Bu kullanışlı opsiyonel güvenlik özelliği aracınızın kör noktasından size yaklaşan bir aracı, yan aynanızdaki görsel bir sinyalle otomatik olarak uyararak şerit değiştirirken yaşadığınız stresi azaltır.

YORGUNLUK TESPİT SİSTEMİ

Uyarılmaya Hazır Ol

Sürüş kararlarınızı dinamik olarak analiz eden bu sistem, konsantrasyonunuzu kaybedip kaybetmediğinizi tespit eder ve size mola önerisinde bulunur. Sistem sizi 5 saniye boyunca, gösterge tablosunda bir kahve fincanı şekli göstererek görsel ve işitsel olarak uyarır. Gerekirse bu uyarıyı tekrarlar.

9 HAVA YASTIĞI

Daha Güvenli

Konu güvenlik olunca hiçbir şey hava yastığı kadar etkili olamaz. SEAT Alhambra, sürücü tarafında diz seviyesinde bir tane dahil olmak üzere, dokuz adet hava yastığı ile çok daha donanımlı. Araçtaki herkesin güvende olduğunu bilmek kadar keyifli bir yolculuk olamaz.

EK ÖZELLİKLER

Daha Çok Güvenlik Özelliği

SEAT-EK ÖZELLİKLER

EK ÖZELLİKLER

Daha Fazla Özellik

SEAT-ISOFIX

ISOFIX

SEAT Alhambra MPV, ISOFIX sabitleme sistemine sahip. Bu sistem ile iki arka çocuk koltuğunu sabitleyebilir, ufaklıkların her zaman güvende olduklarından emin olabilirsiniz.

SEAT-İKİNCİL ÇARPIŞMA FRENİ

İKİNCİL ÇARPIŞMA FRENİ

Bu güvenlik teknolojisi ilk çarpışmanın ardından hava yastıkları açıldıktan sonra aracı frenler ve böylece darbenin etkisiyle hızlanan araç yavaşlatılarak başka bir çarpışmaya girme riski azaltılmış olur.