SEAT-GÜVENLİK

GÜVENLİK

KAZADAN UZAK DURUN

SEAT Toledo’nun sofistike aktif ve pasif güvenlik önlemleri, ailenizle yola çıktığınızda ihtiyacınız olan iç huzuru sağlar. SEAT Toledo demek eğlence ve kolaylık demek.  Yolcularınızla birlikte korunduğunuzu bilmek aracınızın keyfine varmanızı kolaylaştırır.

ÖN BÖLGE ASİSTANI

İleri Güvenlik Sistemleri

Opsiyonel Ön Bölge Asistanı “Front Assist” özelliği ile sesli ve görsel uyarılar, önden çarpışma tehlikesi tespit edildiğinde size bilgi verir. Tepki vermezseniz, sistem kısa bir süreliğine frenleme yapar, ardından gerekirse acil frenleme sistemini devreye sokarak çarpışmayı önlemeye veya hafifletmeye çalışır. 

YORGUNLUK TESPİT SİSTEMİ

Enerji Seviyelerin Kontrol Altında

Direksiyonun arkasında çok fazla zaman geçirdiğinizde, Yorgunluk Tespit Sistemi enerji seviyenizi ve güvenliğinizi kontrol eder. Direksiyon hareketlerinizi takip ederek uzun yolculuklarda ne kadar dikkatli olduğunuzu kontrol altında tutan ‘Sürüş Uyarı’ teknolojisi, otomatik olarak yolladığı uyarılar ile mola vermenizi önerir.

İKİNCİL ÇARPIŞMA FREN SİSTEMİ

Güvende Tutar

İlk çarpışmanın ardından aracı frenler ve böylece darbenin etkisiyle hızlanan araç yavaşlatılarak başka bir çarpışmaya girme riski azaltılır.
 

ISOFIX

Sabit Koltuk

ISOFIX, iki çocuk koltuğunu direkt olarak şasiye bağlamanıza izin verir. Top Tether ise koltuğun sabitliğini artıran üçüncü bir noktaya bağlanır. Bu özellikler, bir kaza durumunda, koltuğun öne ve yanlara doğru hareket etmesini engeller.

DAHA ÇOK GÜVENLİK

Önce Aile Güvenliği

SEAT-DAHA ÇOK GÜVENLİK

DAHA ÇOK GÜVENLİK

Önce Aile Güvenliği

SEAT-ELEKTRONİK STABİLİTE KONTROLÜ

ELEKTRONİK STABİLİTE KONTROLÜ

Toledo’nun bir diğer güvenlik özelliği olan Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC), direksiyonu, tekerleri, freni ve gaz pedalını gözlemleyen aktif güvenlik teknolojisidir. Eğer Toledo’nuz kaymaya başlarsa, ESC motor gücünü azaltarak bir veya daha fazla tekerlekte fren uygulayar ve aracınızın patinaj yapmasını engeller.

SEAT-6 HAVA YASTIĞI

6 HAVA YASTIĞI

Güvenliği önemsiyoruz ancak ona genel olarak bakmıyoruz, sizin güvenliğinize özellikle önem veriyoruz. Bu yüzden Toledo'nuzda, sürücü, yolcu ve ön yan hava yastıklarının yanısıra, yan perde havayastıkları ve yolcu havayastığı deaktivasyon mekanizmaları bulunur.