Yeni SEAT Ibiza; Gelmiş geçmiş en iyi Ibiza!

SEAT için dönüm noktası niteliğinde bir otomobil

Yeni SEAT Ibiza; Gelmiş geçmiş en iyi Ibiza!

SEAT’ın tasarımı, kalitesi, teknolojik özellikleri ve etkileyici dinamizmi ile şimdiye kadar geliştirdiği ve “en iyi Ibiza” olarak tanımladığı Yeni Ibiza ferah iç tasarımı ile daha konforlu bir sürüş sunuyor. İlk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Yeni Ibiza, Türkiye’de yılın üçüncü çeyreğinden itibaren, 4 ayrı donanım paketi ve benzinli-dizel motor seçenekleri ile satışa sunulacak.

Dört nesil ve 5.4 milyonu aşkın satış rakamının ardından, SEAT Ibiza’nın 5. nesli; ileri teknolojisi, çarpıcı dinamizmi, geliştirilmiş iç mekanı ve konfor yönünden geçirdiği iyileştirmeleri ile yollara çıkıyor. İspanyol markanın bu en ikonik modelinin alışıldık gençlik dolu, işlevsel, sportif ve rahat ruhu, bu kez yepyeni bir tarzla buluşuyor. SEAT’ın karakteristik DNA'sını yansıtan çarpıcı yeni tasarımı, bu kez daha rafine, heyecan verici ve modern çizgilerle birleşip, çok daha keskin ve sportif bir görünüm sunuyor. 

Güvenlik, tasarım, performans ve konfor yönünden büyük bir ilerleme hedefleyen Yeni SEAT Ibiza’nın kalitesindeki bu büyük gelişim, yeni MQB A0 modüler platformu sayesinde gerçekleşti. Volkswagen Grubu’nda bu platformun kullanıldığı ilk model olma özelliği taşıyan yeni SEAT Ibiza, SEAT’ın Grup içindeki önemini öne çıkarırken, aynı zamanda sayısız avantajı da beraberinde sunuyor.  

İlk kez 1984 yılında piyasaya sürülen Ibiza, SEAT markasının ikonu haline geldi. Markanın tarihindeki en köklü geçmişe sahip olan bu otomobil, aynı zamanda dünya genelinde 5.4 milyonu aşkın satarak, markanın en çok rağbet gören modeli oldu. Leon ve Ateca ile birlikte markanın üç temel direğinden biri olan Ibiza, SEAT’ın gelecekteki başarısının yapıtaşlarından biri olarak konumlandırılıyor.

Volkswagen Grubu’nun yenilikçi platformunu ilk kullanan model

Barselona'da geliştirilen beşinci nesil yeni SEAT Ibiza, Volkswagen Grubu’nun en yeni teknolojisi MQB-A0 (Modular Quer Baukasten) platformunu ilk kez kullanan model olma özelliğini taşıyor. Bu platform sayesinde, Ibiza en gelişmiş teknolojilerle donatılabilirken, iç hacimde dikkate değer iyileştirme yapılabiliyor ve dinamizmi artıyor.