• 2000

   Salsa konsept aracı sergilendi. SEAT’ın yeni ürün imajı için yenilikçi tasarım çalışmaları başladı. SEAT 50. Kuruluş Yıldönümü'nü kutladı. Kral I. Juan Carlos şirketin yönetimini teslim aldı. Asturias Prensi Martorell tesislerini gezdi. Teknik Merkez 25. yılını kutladı. 

  • 2001

   Yeni Ibiza, Bologna Motor Show’da sergilendi. Markanın en karizmatik aracının yeni nesli. Konsept araç SEAT Tango sergilendi. SEAT Sport tarafından geliştirilen yeni, yüksek performanslı Leon Cupra R prototipi sergilendi. Toledo, Brüksel'den alınan üretimin ardından Martorell montaj hattına geri döndü. Euro, şirketin resmi para birimi olarak kullanılmaya başlandı. 

  • 2002

   SEAT, yeniden düzenlenen Volkswagen Grubu altında, Audi Marka Grubu dahilindeki Audi ve Lamborghini’ye katıldı. Dr. Andreas Schleef başkan olarak atandı. “Rekabetçi İş Gücü Anlaşması”, genç çalışanları SEAT’a katılmaya teşvik ederek, kalifiye eleman seviyesinin yükselmesini sağladı. Yeni Cordoba, Paris Motor Show’da sergilendi, Yeni Ibiza tasarımına bir aile aracı modeli eklenmiş oldu. SEAT, SEAT Leon Supercopa ile yarış pistlerine başarılı bir geri dönüş gerçekleştirdi. 

  • 2003

   SEAT Altea’nın doğduğu bu yıl, değişimler ve yeniliklerle başladı. Araştırma-Geliştirme olarak ve ürün sürecinin benimsenmesi için 582 milyon EURO ayrılan bu kilit model Frankfurt’taki Motor Show’da (IAA) piyasaya sunuldu. Dr. Andreas Schleef’in deyişiyle, Altea, Yeni SEAT çağını başlatmış oldu. Bu yeni bakış açıları, İngiltere veya Almanya gibi genellikle daha zorlu pazarlarda bile satış oranlarında önemli ölçüde bir evrimi çoktan gerçekleştirmişti. Bu güçlü faktörler, SEAT’ın Audi Marka Grubu’na entegrasyonunu destekledi. Araştırma-Geliştirme, Tasarım Satış-Dağıtım'da yüksek düzeyde sinerji yaratan yeni bir konum kazandı. 

  • 2004

   "Yeni SEAT" konsolidasyonunun yılı. SEAT Altea’nın Cenevre Motor Show’daki dünya prömiyeri ile, marka için yeni bir çağ resmen başlamış oldu.

   Mart ayında, şirket Martorell tesisinde şimdiye kadarki ilk “Serbest Gün’ünü” düzenledi; bu güne büyük çoğunluğu çalışanlar ve onların aileleri olan 41.000 kişi katılarak tesisleri gezdi.

   Haziran ayında, Paris Motor Show’da, SEAT’ın yeni eğilimlerini tasdik eden Toledo’nun yenilikçi bir nesli sunuldu.

   3.3 milyon adet üzerinde üretimi gerçekleştirilen Ibiza’nın da 20. yıl dönümü olan bu yılda Ibiza model serisi iki yeni sportif modelle genişletildi; Ocak ayında üretilen FR ve Haziran ayında üretilen ve serisindeki en güçlü dizel motora (160HP) sahip olan CUPRA.

   Bu yıl, Martorell üretim tesislerinde bulunacak olan yeni şirket binasının temellerinin resmi olarak atılmasıyla sona erdi.

  • 2005

   Markanın en sportif modeli olan Yeni Leon Barcelona Motor Show’da spor versiyonu León WTCC ile birlikte piyasaya sunuldu. Aynı şekilde, başarılı FR konseptini kullanan yeni neslin ilk aracı olan Altea FR prototipinin de dünya prömiyeri Frankfurt Motor Show’da gerçekleştirildi. Altea modeli 2-litre 170HP TDI, SEAT’ın tarihindeki gelmiş geçmiş en güçlü dizel motorlu araç oldu.

   SEAT Sport, WTCC’de (World Touring Car Championship) son derece parlak bir sezonu, León’un WTCC’yi Dünya Şampiyonası'na ilk girişinden yalnızca iki ay sonra tarihe geçecek şekilde kazanmasının ardından ilk WTCC kupasını üçüncü olarak kazanarak tamamladı.

   Kendi açısından, SEAT León Supercopa’nın dördüncüsü, ilk kez gerçekleşen “SEAT León Supercopa Avrupa’nın En İyileri” organizasyonu ile, bu etkinliğin motor yarışları takvimindeki konumunu sağlamlaştırdı. Etkinlik, yarışın düzenlendiği ülkelerin (İspanya, Almanya, İngiltere ve Türkiye) her birinden en iyi sürücüleri bir araya getirdi. 

  • 2006

   SEAT Martorell’de yeni genel merkezini açtı.

   Erich Schmitt SEAT’ın yeni başkanı oldu.

   Mayıs ayında yeni Leon FR Madrid Motor Show’da tanıtıldı. 2 ay sonra markanın en güçlü aracı olan Leon CUPRA’nın tanıtılması için Temmuz ayında Londra Motor Show seçildi. Son olarak, Eylül ayında, SEAT’ın yeni aile aracı Altea XL Paris’teki Uluslararası Motor Show’da tanıtıldı. 

  • 2007

   Yılın başlarında tüm satış sonrası hizmetler aktivitelerini tek çatı altında toplayan SEAT Service açıldı.

   Temmuz ayında prototip oluşturmanın sanal ve fiziksel aşamalarını bir araya getiren ve SEAT’ı otomotiv endüstrisinin ön saflarına taşıyacak uzman bir departman olan Prototip Oluşturma Merkezi faaliyete başladı. Eylül ayında Frankfurt Motor Show’da SEAT’ın spor konsept aracı Tribu ve pazardaki en çevre dostu otomobillerden biri olan Ibiza Ecomotive tanıtıldı.

   Yılın sonlarına doğru Martorell’de, dünyadaki en modern dizayn merkezlerinden biri olan SEAT Dizayn Merkezi açıldı. 

 • 2009 - 2016 için tıklayınız.