• 2009

   Sürdürülebilirliği geliştirmeye yönelik araştırmalarımıza devam etttiğimiz 2009 yılı, ilk hibrit prototipi olan ve ekonomik performans alanında yeni standartlar belirleyen Leon Twin Drive Ecomotive projesine tanıklık etti. Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı, SEAT'ın otomobil üretimindeki yenilikçi yaklaşımını temsil eden Exeo ST ve Leon Twin Drive Ecomotive prototipinin tanıtımına ev sahibi oldu. SEAT Ibiza'nın 25'inci yılı için marka bu ikonik modelin "25'inci Yıl Dönümü" versiyonunu sergiledi.

   Barcelona Otomobil Fuarı'nda Ibiza Bocanegra, Yeni Leon CUPRA, Ibiza FR ve Exeo ST'nin son versiyonu tanıtıldı.

   2009 Eylül'ünde James Muir SEAT'ın Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi. Sn. Muir otomotiv endüstrisindeki uzun yıllara yayılan deneyimini İspanyol markasında yeni bir sayfa açmak için kullanacaktı.

   Aynı ay içindeki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Ibiza aile versiyonunun ilk örneği olan IBZ konsept aracı ve Altea, Altea XL ve Leon'un Ecomotive modelleri tanıtıldı. Bu modeller ileriye dönük motor teknolojilerimizin örnekleriydi.

   SEAT, motor sporlarında WTCC'de hem üreticiler, hem de sürücüler kategorilerinde direksiyondaki Gabriele Tarquini ile dünya şampiyonluğunu aldı. SEAT, Avrupa'nın en büyük futbol turnuvası olan UEFA Avrupa Liginin sponsorluğunu yaptı.

  • 2010

   2010 yılında SEAT stil sahibi bir 60'ıncı yıl kutlaması yaptı. Elektrik çağına ait sıfır emisyonlu sport coupé olan devrimci SEAT IBE konseptinin sunumu heyecanlı bir geleceği işaret etti. Bu yıl ayrıca yeşil teknolojilerin yenilikçi E-Ecomotive serisi ile gelişimine de tanık oldu. Ayrıca sahneye iki baş döndüren araç da çıktı; popüler Ibiza ST'nin daha geniş bir versiyonu ve tüm ailenin keyfini sürmesi için şaşırtıcı teknolojiler ile donatılmış MPV SEAT Alhambra. 60'ıncı yılımızı kutlamak için harika bir otomobildi.

  • 2011

   Nefes kesen yeni bir konsept otomobilin tanıtım yılı olan 2011, SEAT tasarım ve teknolojisinin evrimindeki yeni aşama ile, SEAT için özel bir yıl oldu.

   Frankfurt Otomobil Fuarı'nda SEAT yeni IBL Konsept Aracını tanıttı; yeni nesil SEAT otomobillerinin gittiği yeri işaret eden, nefes kesen bir tasarıma sahip benzersiz derecede dinamik bir sedan otomobil. Bu uluslararası fuar, ayrıca en zor sürüş şartlarına hazır, aile aracı dört tekerlekten çekişli Alhambra'nın ve kapsamlı yenilikler içeren Yeni Exeo'nun tanıtımına da ev sahipliği yaptı.

  • 2012

   2012 yılında şirketimizin gurur dolu geçmişinde yeni bir sayfa açtık: ENJOYNEERING. Duyguların teknoloji ile buluştuğu nokta. Dinamik, genç ruhlu ve tasarım odaklı araçların habercisi bir kavram.

   2012 yılı yeni nesil İspanyol simgesi Yeni SEAT Ibiza'nın tanıtımı ile başladı. Ibiza genç, çekirdek değerlerimizi yansıtan dinamik ve kaliteli sürüş keyfinin ölçütlerini oluşturan değerleri temsil etmiştir.

   Mart ayındaki 2012 Cenevre Otomobil Fuarı'nda yeni ürün stratejimizin bir sonraki fazını tanıttık: SEAT Toledo Konsept klasik bir sedan otomobilin özelliklerini sportif ve coupé tarzındaki tasarım ile birleştirdi.

   Yeni nesil SEAT Toledo duyguların, mükemmel tasarım kalitesinin ve pratik kullanılabilirliğin benzersiz bir harmanı. Tasarım dili, güçlü ve tok duruşu, net ve keskin biçimli yüzey hatları ve yeni far şekli ile SEAT'ın yeni tasarım DNA'sının işaretlerini vermekte.

  • 2013

   2013 yılında şirketimizin ürün yelpazesine yepyeni bir model ekledik: Yeni SEAT Leon!

   İlerici teknolojileri, modern tasarımı, sınıfında tek olan opsiyonel Full LED ön ve arka farları ile Yeni SEAT Leon rakiplerine meydan okudu.

   2013 yılında SEAT ürün gamına sedan otomobili Toledo'yu ekledi.

   2013, sadece SEAT markasının yeni yüzünü simgeleyen Leon’un lansmanına sahne olmakla kalmadı, 1 Mayıs 2013 itibariyle Jürgen Stackmann,  SEAT SA Başkanı olarak göreve atandı. 

  • 2014

   2014 yılı SEAT'ın Leon ürün gamını tamamladığı bir yıl oldu. 2014 Temmuz ayı ile beraber Leon ST ve Leon Cupra versiyonlarını model yelpazesine ekledik. Leon ST ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek özelliklere sahip bir otomobil yarattık.

   SEAT Leon CUPRA  ile efsanevi CUPRA yelpazesi, sportif performans ve dinamik tasarım konusunda en üstün seviyeye ulaştı.

  • 2015

   2015 yılı SEAT için başarılarla ve iyi haberlerle doluydu. Globalde üreticimiz SEAT S.A’nın rekor kırarak 400.037 satış adedine ulaşmasına paralel, SEAT Türkiye olarak 2015 senesinde 16.911 satış adediyle rekor bir yılı geride bıraktık.

   Mart ayındaki 2015 Cenevre Otomobil Fuarı ve hemen sonrasında Mayıs ayındaki İstanbul Otomobil Fuarı’nda tasarım ve teknolojik yenilikler açısından firmamızın geleceğini yansıtan 20V20 aracımızı tanıttık. 20V20, fonksiyonelliğin ve duygunun ön plana çıktığı bir konsept ile birlikte SUV aracın sportifliği ve orta büyüklükteki bir station aracın çok yönlülüğünü bir araya getirdi.

   2015 Kasım ayında Luca de Meo SEAT S.A. başkanı olarak göreve atandı.

  • 2016

   SEAT’ın SUV segmentindeki ilk modeli olan SEAT Ateca, Cenevre Motorshow’da sergilendi. Yeni SEAT Ateca, çarpıcı tasarımı, dinamik sürüş keyfi ve etkileyici kalitesi ile ön plana çıktı.

   SEAT, 20. yılını kutlayan Alhambra’yı ise ekstra lüks dokunuşlar ve yeni özellikler ile piyasaya sürdü.