SEAT-GÜVENLİK

GÜVENLİK

Stressiz Şehir Yaşamı

Şehir içinde güvenlik, her gün sorunsuz ilerleyebilmekle mümkündür ve SEAT Ateca'nın tüm güvenlik özellikleri, rutin sürüşü pürüzsüz hale getirecek şekilde tasarlanmıştır.

Full LED Karşılama Işığı

Daima Görüş Alanında

SEAT Ateca'daki Full LED Karşılama Aydınlatması sayesinde, karanlıkta yönünüzü bulmak artık sorun değil. Sistem, zemine SUV'nin siluetinde bir çember çizer.

KÖR NOKTA TESPİT SİSTEMİ

Ekstra Bir Çift Göz

LED uyarı lambaları, şerit değiştirirken yaklaşan araçlara karşı sürücüyü uyararak otoyolda sürüş güvenliğini artırır. Aynı zamanda, geri yönde park manevralarını kolaylaştırır; arkada çapraz yönde hareket eden başka bir araç veya engel varsa, sürücü bu engelleri doğrudan göremiyor olsa dahi aracı durdurur.

ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ

Şehirle Aynı Hızda

Her yolculuk keyifli ve zahmetsiz olabilir. İstediğiniz hızı seçin ve sistemin araç hızını trafiğe göre kontrol etmesine izin verin.

ÖN BÖLGE ASİSTANI

Daima Dikkatli

Özellikle günlük yaşamda ekstra yardım daima iyidir. İşte bu nedenle Opsiyonel Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, önünüzdeki araca olan mesafe azaldığında sizi uyarır. Sürücüden tepki alınamazsa, Front Assist sistemi aracı yavaşlatır.

EKSTRA ÖZELLİKLER

Sürüş Asistanı Paketi

SEAT-EKSTRA ÖZELLİKLER

EKSTRA ÖZELLİKLER

SEAT-ŞERİT TAKİP ASİSTANI

ŞERİT TAKİP ASİSTANI

Opsiyonel Şerit Takip Asistanı, doğru hareket yönünü korumanıza yardımcı olur, şerit dışına sürüklenmeye başladığınızda sizi uyarır ve aracın yönünü otomatik olarak düzeltir.

SEAT-UZUN FAR ASİSTANI

UZUN FAR ASİSTANI

Opsiyonel Uzun Far Asistanı, uzun ve kısa farlar arasında geçişi otomatik olarak gerçekleştirir. Karşıdan gelen ve önde ilerleyen diğer araçları ve aynı zamanda aydınlatılmış yerleşim alanlarını algılar, böylece yoldaki diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önler.

LED TEKNOLOJİSİ

Parlak Şehir Işıkları

1

SEAT Ateca ve en son teknoloji ürünü aydınlatma sistemleri ile, günlük rutininize hareket katın.