SEAT

SERVİS AKSİYONLARI

Değerli Müşterimiz,

Otomotiv firmaları yakıt tasarrufu sağlamak ve çevreye minimum seviyede zarar vermek amacıyla sürekli olarak teknolojilerini geliştirmektedirler. Bu geliştirme çalışmaları, kaynakların daha verimli kullanılmasının ve araç kullanım maliyetlerinin düşürülmesinin yanı sıra sürücü ve yolcu konforunun da artırılmasını amaçlamaktadır. Otomotiv firmaları sürekli gelişim gösteren bu teknolojilere, trafikte dolaşım halinde olan mevcut araçlarına da kazandırmak amacıyla aktif servis aksiyonları düzenlemektedirler.

Üretici firmamız 34F8 aksiyonunu belirli bir üretim tarihi aralığındaki 7 ileri vitesli “DSG” şanzımanların çalışma performansını daha da artırmak amacı ile düzenlemiştir. Bu aksiyon, DSG şanzıman içerisinde bulunan sentetik yağın, mineral özellikli yağ ile değiştirilmesini ve aracın mevcut yazılımının güncellenmesini kapsamaktadır.

Mineral yağların özelliği sentetik yağlara göre buharlaşma hızının daha düşük olmasıdır. Söz konusu aksiyon kapsamında, şanzımanın içerisinde bulunan sentetik yağ, mineral yağ ile değiştirilmektedir. Bu sayede şanzıman içerisindeki yağın zamanla eksilmesi engellenmiş ve şanzımanın ömrünün uzaması sağlanmış olacaktır.

Yazılımın güncellenmesi ile de mevcut vites aralıklarının daraltılarak motorun daha düşük devirlerde çalışması ve yakıt tüketiminin düşürülmesi sağlanmaktadır.

Sonuç olarak, üretici tarafından geliştirilen aksiyonlar sayesinde, teknolojik yenilikler trafiğe çıkmış mevcut araçlarımıza da kazandırılmaktadır. Bu sayede çevreye verilen zararların azaltılması, sürüş konforu ve araç verimliliğinin artırılması suretiyle araçlara artı değer kazandırılması amaçlanmaktadır.